«Powrót

Gra skończona. KAS zajęła sprzęt do nielegalnego hazardu.

Gra skończona. KAS zajęła sprzęt do nielegalnego hazardu.

Gra skończona. KAS zajęła sprzęt do nielegalnego hazardu.

Funkcjonariusz siedzi przed komputerem.
Automaty do gier.
Funkcjonariusz siedzi przed komputerem.
banknoty
kontener przerobiony na salon gier
  • 11 zestawów komputerowych oraz 4 automaty, które służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS.
  • Organizatorom i osobom zamieszanym w proceder grożą wysokie kary.
  • Krajowa Administracja Skarbowa oprócz walki z nielegalnym hazardem informuje i ostrzega młodzież szkolną o niebezpieczeństwach związanych z jego uprawianiem.

W ostatnich dniach funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS przy wsparciu funkcjonariuszy Policji, przeszukali w Rypinie lokale, w których podejrzewali, że może być organizowany nielegalny hazard z wykorzystaniem sieci internetowej.

W efekcie działań, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali trzy punkty nielegalnego procederu, zabezpieczając m.in.: 11 komputerów, monitory dotykowe, wpłatomaty, modemy i telefony komórkowe oraz ponad 30 tys. złotych w gotówce przeznaczone na wypłatę wygranych.

Na zatrzymanych urządzeniach przeprowadzono eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że  służyły one do prowadzenia nielegalnej działalności. W sprawie przesłuchano również przebywających w lokalach graczy i obsługę. Co ciekawe, w jednym z przeszukiwanych punktów, obsługa w momencie wkroczenia funkcjonariuszy KAS zerwała połączenie komputerów z serwerami hazardowymi próbując utrudnić zebranie dowodów.

Podobnej likwidacji punktu z nielegalnymi urządzeniami do gier dokonali mundurowi z KAS w jednej z podtoruńskich miejscowości. Tym razem hazardowi przestępcy interes ulokowali w kontenerze, w którym przez całą dobę oferowali możliwość gry na „urządzeniach logicznych". Funkcjonariusze w kontenerze znaleźli 4 automaty do gier, router oraz gotówkę na wypłaty dla graczy, którą organizatorzy próbowali ukryć w schowku pod gniazdem elektrycznym.

Organizatorom nielegalnego procederu, grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia, na którym prowadzono gry. Z odpowiedzialnością za przestępstwo skarbowe muszą również liczyć się uczestnicy gier hazardowych, prowadzonych niezgodnie z prawem.

Tylko od początku tego roku, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej, zabezpieczyli już 160 nielegalnych automatów lub zestawów komputerowych.

Jednocześnie funkcjonariusze i pracownicy KAS z naszego regionu rozpoczynają właśnie spotkania z młodzieżą, w ramach akcji edukacyjnejskierowanej do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkół średnich,pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!". Celem akcji jest pokazanie z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych oraz jak dostrzegać i przeciwdziałać problemom w tym obszarze.
Każda zainteresowana szkoła może zgłosić swój udział w tej akcji, przysyłając zgłoszenie na adres edukacja.ias.bydgoszcz@mf.gov.pl.

 

Link do filmu z audiodeskrypcją (link otwiera okno w serwisie zewnętrznym)