«Powrót

Pocztowy przemyt

Pocztowy przemyt

Pocztowy przemyt

pies służbowy, szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych w trakcie typowania przesyłek do kontroli
ujawnione paczki papierosów

Ponad tysiąc paczek papierosów przemyconych zza wschodniej granicy zabezpieczyli funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Nielegalny towar ujawniono w trakcie czynności kontrolnych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego z Bydgoszczy w jednej z placówek pocztowych w naszym województwie.

Do ujawnienia w znacznym stopniu przyczynił się pies służbowy, szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych, który w trakcie typowania przesyłek do kontroli, wyraźnie wskazał na karton po 65-calowym telewizorze LCD.

Po otwarciu przesyłki, której zawartość zadeklarowano jako odzież i kosmetyki, funkcjonariusze ujawnili 1070 paczek papierosów różnych marek z białoruskimi i rosyjskimi znakami akcyzy. Wartość ciążących na nich należności akcyzowych wstępnie oszacowano na kwotę ponad 23 tys. złotych.

Było to rekordowe jak do tej pory zatrzymanie nielegalnych wyrobów tytoniowych w pojedynczej przesyłce pocztowej w naszym regionie.

Warto pamiętać, że za handel nieopodatkowanymi wyrobami akcyzowymi grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech lub obie te kary łącznie.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 12.09.2017 Data publikacji: 12.09.2017 13:57 Data ostatniej modyfikacji: 12.09.2017 13:57
Autor: Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy Osoba publikująca: Kinga Błaszczyńska Osoba modyfikująca: Kinga Błaszczyńska
Rejestr zmian