Nielegalne papierosy przechwycone na autostradzie A1

Nielegalne papierosy przechwycone na autostradzie A1

Nielegalne papierosy przechwycone na autostradzie A1

Pomieszczenie przestrzeni bagażowej samochodu dostawczego w którym znajdują się kartony ułożone. Jeden karton otwarty w którym znajdują się paczki z papierosami.
Pomieszczenie w którym ułożona jest duża ilość kartonów.
  • Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali transport 700 tys. szt. nielegalnych papierosów.
  • Gdyby kontrabanda trafiła do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby co najmniej 1,2 mln zł.

Podczas rutynowych działań  prowadzonych na autostradzie A1 w okolicach MOP Nowa Wieś, funkcjonariusze z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali samochód dostawczy marki Peugeot Boxer.

W pojeździe, którym kierował 37-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli 700 tys. szt. papierosów znanych marek bez polskich znaków akcyzy. Przy kierowcy znaleziono również susz roślinny. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana.

Gdyby zatrzymane nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków ponad 1,2 mln zł.

Dalsze czynności procesowe w zakresie nielegalnego przewozu wyrobów akcyzowych  prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. Sprawę dotyczącą posiadania środków odurzających przekazano właściwej miejscowo jednostce Policji.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 23.06.2026 Data publikacji: 23.06.2026 12:10 Data ostatniej modyfikacji: 23.06.2026 12:10
Autor: Beata Kręciszewska Osoba publikująca: Beata Kręciszewska Osoba modyfikująca: Beata Kręciszewska
Rejestr zmian