Obsługa osób niepełnosprawnych

  Obsługa osób niepełnosprawnych

  Obsługa osób niepełnosprawnych

  logo niepełnosprawności związanej za słuchem

  Ułatwienia dla osób niesłyszących


  Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2012 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243). W związku z tym osoby niesłyszące i niedosłyszące mogą liczyć na świadczenia usług tłumacza i ułatwiony kontakt z urzędem.

  W związku z wejściem w życie ustawy osoby trwale lub okresowo mające trudności w komunikowaniu się (osoby głuche i głuchonieme) mogą:

  1. kontaktować się z Urzędem Skarbowym w Grudziądzu osobiście zgłaszając się w siedzibie Urzędu przy ulicy Droga Łąkowa 23 w Grudziądzu w godzinach urzędowania,
  2. komunikować się z Urzędem Skarbowym w Grudziądzu za pomocą:

  W kontakcie z urzędem osoba niepełnosprawna ma prawo do:

  • pośrednictwa tłumacza PJM - polskiego języka migowego,
  • pośrednictwa tłumacza SJM - systemu językowo - migowego,
  • tłumacza przewodnika, nazwanego w ustawie tłumaczem SKOGN

  Świadczenie może być realizowane również przez pracownika Urzędu Skarbowego w Grudziądzu – Agnieszkę Szablewską posługującą się PJM.

  Aby skorzystać z pośrednictwa tłumacza prosimy o powiadomienie Naczelnika Urzędu Skarbowego w Grudziądzu (pisemnie, mailem lub faksem) trzy dni przed planowanym terminem załatwienia sprawy, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

   

  Formularz powiadomienia o chęci skorzystania ze świadczenia usług tłumacza PJM, SJM, SKOGN znajduje się u dołu strony w okienku pliki do pobrania

   

  Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

  UWAGA!

  W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu spraw, wizyta w siedzibie Naczelnika Urzędu Skarbowego w Grudziądzu nie musi być wcześniej uzgadniana.
   

  Pliki do pobrania

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 31.03.2015 Data publikacji: 31.03.2015 07:48 Data ostatniej modyfikacji: 12.05.2015 11:03
  Autor: Kamil Ratke Osoba publikująca: Kamil Ratke Osoba modyfikująca: Maciej Cichański
  Rejestr zmian