«Powrót

Uroczyste obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w województwie kujawsko-pomorskim

Uroczyste obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w województwie kujawsko-pomorskim

Uroczyste obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej w województwie kujawsko-pomorskim

3 października 2017 r. w Bydgoszczy odbyły się regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. To pierwsze wspólne święto połączonych w Krajowej Administracji Skarbowej - administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w Katedrze Bydgoskiej pw. św. Marcina i Mikołaja w intencji pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, którą koncelebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Tyrawa.
Doniosły charakter liturgii podkreśliła także asysta i kompania honorowa Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy z udziałem pocztu sztandarowego Krajowej Administracji Skarbowej.

Po mszy św. uczestnicy obchodów święta KAS przemaszerowali ulicami miasta do Opery Nova, w której odbyły się główne uroczystości. W Święcie uczestniczyli m.in. przedstawiciel Ministra Finansów, Dyrektor Biura Inspekcji Wewnętrznej Krzysztof Krełowski, przedstawiciele władz administracji rządowej, samorządowej oraz organów, instytucji i służb współpracujących z Krajową Administracją Skarbową, kadra kierownicza IAS w Bydgoszczy, delegacje z innych izb w kraju, a także pracownicy i funkcjonariusze.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku Dyrektorowi Krzysztofowi Krełowskiemu z Ministerstwa Finansów. Po wprowadzeniu sztandaru Krajowej Administracji Skarbowej i odegraniu hymnu państwowego, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy Andrzej Robakowski w swoim wystąpieniu podziękował pracownikom i funkcjonariuszom za ich codzienną pracę i służbę.

W trakcie uroczystości wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, wręczył ośmiu funkcjonariuszom i pracownikom złote i srebrne Medale za Długoletnią Służbę, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
Dyrektor IAS w Bydgoszczy przyjął również ślubowanie od nowych funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Dyrektor Krzysztof Krełowski, odczytał list z gratulacjami skierowany przez sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Mariana Banasia do funkcjonariuszy i pracowników Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Na zakończenie uroczystości zgromadzeni goście wysłuchali koncertu okolicznościowego Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 04.10.2017 Data publikacji: 04.10.2017 12:43 Data ostatniej modyfikacji: 05.10.2017 12:29
Autor: Mariusz Ziarnowski Osoba publikująca: Mariusz Ziarnowski Osoba modyfikująca: Kinga Błaszczyńska
Rejestr zmian