«Powrót

Narodowa Loteria Paragonowa. Opel Astra jedzie na Mazowsze

Narodowa Loteria Paragonowa. Opel Astra jedzie na Mazowsze

Narodowa Loteria Paragonowa. Opel Astra jedzie na Mazowsze

laureat lutowego losowania za kierownicą Opla Astry
  • Kluczyki do nagrody głównej w loterii już w rękach nowego właściciela.
  • Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów powoli dobiega końca.
  • Paragony można rejestrować tylko do końca marca.

Pan Arkadiusz z Gostynina został szczęśliwym laureatem lutowego losowania Opla Astry, czyli już szesnastej nagrody głównej w Narodowej Loterii Paragonowej. W losowaniu wzięły udział paragony fiskalne zarejestrowane przez uczestników w styczniu. Zwycięzca bierze udział w loterii od samego początku i rejestruje miesięcznie około 50-60 paragonów. Na uroczystość wręczenia kluczyków do Ministerstwa Finansów przyjechał razem z narzeczoną. Na co dzień pracuje w niewielkiej firmie ogrodniczej.

wiceminister finansów Leszek Skiba wręcza laureatowi kluczyki do auta

Kluczyki do auta laureatowi przekazał wiceminister finansów Leszek Skiba. „Serdecznie Państwu gratuluję. Co najważniejsze, zwycięski paragon jest wynikiem transakcji dokonanej przez internet. Sprzedawca wystawił paragon fiskalny, a Państwo go zarejestrowali i dzięki temu teraz mogą odebrać samochód" – powiedział wiceminister Skiba.


Loteria na finiszu


Marzec to ostatni miesiąc rejestrowania paragonów w ramach tej popularnej akcji edukacyjnej organizowanej przez Ministerstwo Finansów. Do końca marca można, zatem jeszcze rejestrować paragony, zarówno przez formularz na stronie internetowej loterii (link otwiera nowe okno w innym serwisie) jak i aplikację mobilną Google Play (link otwiera nowe okno w innym serwisie) albo App Store (link otwiera nowe okno w innym serwisie). Od 1 kwietnia formularz rejestracyjny będzie nieaktywny. Nadal jednak będą się odbywać losowania paragonów zarejestrowanych w lutym oraz w marcu. Ostatnie losowanie nagrody głównej przewidziano na 18 kwietnia 2017 r.


Efekty Narodowej Loterii Paragonowej


Ministerstwo Finansów dobrze ocenia realizowaną od półtora roku akcję edukacyjną. Jej zadaniem było uświadomienie Polakom, że wydawanie i branie paragonów przy każdych zakupach towarów i usług oraz proszenie o paragon w sytuacji, kiedy sprzedawca zapomina o jego wydaniu, to postawa obywatelska, która przekłada się nie tylko na lepsze funkcjonowanie kraju, ale też na zmniejszanie szarej strefy. Do końca lutego 2017 r. Polacy zarejestrowali ponad 133 milionów paragonów, w tym ponad 800 tys. przez aplikację mobilną. Wszystkie paragony uczestniczą w losowaniu Opla Astry, a spośród paragonów branżowych (do końca marca to branża paliwowa) co trzy miesiące losujemy nagrodę specjalną – Opla Insignię.
Loteria pozytywnie zmieniła świadomość Polaków co do roli paragonu w obrocie gospodarczym i potrzeby jego zabierania. Obecnie co trzeci Polak zawsze pamięta o zabraniu paragonu po zrobieniu zakupów. Jeszcze w 2014 r. był to zaledwie co czternasty konsument.
Wszystkie wydarzenia dot. loterii można śledzić na jej profilach w mediach społecznościowych (linki otwierają nowe okna w innych serwisach):

 

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 14.03.2017 Data publikacji: 14.03.2017 14:40 Data ostatniej modyfikacji: 14.03.2017 15:12
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Anita Kruczkowska-Lassak Osoba modyfikująca: Anita Kruczkowska-Lassak