«Powrót

KAS zlikwidowała kolejne, nielegalne salony gier

KAS zlikwidowała kolejne, nielegalne salony gier

KAS zlikwidowała kolejne, nielegalne salony gier

Na zdjęciu znajdują sie dwa automaty do gry

Pracowity weekend mieli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy walczący w naszym województwie z nielegalnym hazardem. Wspólnie z policjantami z KPP w Świeciu i Pakości podjęli działania, w wyniku których zabezpieczono pięć trefnych automatów.

 

W pierwszym przypadku, działania operacyjne funkcjonariuszy celno-skarbowych doprowadziły ich do położonego w szczerym polu nieopodal Świecia, kontenera. W związku z podejrzeniem, że wewnątrz organizowane są zabronione prawem gry hazardowe, w nocy z niedzieli na poniedziałek mundurowi KAS w asyście policji, podjęli czynności kontrolne. Okazało się, że w kontenerze funkcjonuje nielegalny salon gier z dwoma działającymi automatami. Salon obsługiwał młody mężczyzna, który w trakcie czynności kontrolnych salwował się ucieczką. Na miejscu pozostawił jednak dowód osobisty, dlatego jego przesłuchanie i określenie zakresu udziału w przestępczym procederze pozostaje kwestią czasu.

 

Z kolei z ustaleń pakoskich policjantów wynikało, że w jednym z lokali położonych na terenie miasta funkcjonuje nielegalny punk gier hazardowych. O swoich podejrzeniach kryminalni powiadomili bydgoską Delegaturę Urzędu Celno-Skarbowego. Zapadła decyzja o wejściu do namierzonego lokalu i przeprowadzeniu czynności kontrolnych.  W ich wyniku zabezpieczono trzy automaty służące do nielegalnego hazardu. Do sprawy przesłuchano również zatrudnioną w lokalu w charakterze obsługi kobietę. Aktualnie funkcjonariusze KAS prowadzą postępowanie mające na celu ustalenie organizatorów przestępczego procederu.

 

W obydwu przypadkach, za nielegalne urządzanie gier na automatach, grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 28.11.2017 Data publikacji: 28.11.2017 11:55 Data ostatniej modyfikacji: 28.11.2017 11:55
Autor: Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy Osoba publikująca: Kinga Błaszczyńska Osoba modyfikująca: Kinga Błaszczyńska
Rejestr zmian