«Powrót

Garażowane papierosy w rękach funkcjonariuszy KAS

Garażowane papierosy w rękach funkcjonariuszy KAS

Garażowane papierosy w rękach funkcjonariuszy KAS

zdjęcie przedstawia hurtownię nielegalnych papierosów i tytoniu, regały z papierosami
zdjęcie przedstawia kartony z nieleglanymi papierosami
zdjęcie przedstawia torby oraz kartony z zatrzymanym tytoniem oraz papierosami

W dniu 24 października 2017 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z bydgoskiej Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i funkcjonariusze Wydziału ds. Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję, w wyniku której zabezpieczone zostały nielegalne wyroby akcyzowe oraz marihuana.

Działania poprzedzone zostały kilkumiesięczną, żmudną pracą analityczno-obserwacyjną funkcjonariuszy obu formacji. Jej rezultat jednoznacznie wskazywał na istnienie w Inowrocławiu dużej hurtowni nielegalnych papierosów i tytoniu. Po ustaleniu miejsc, w których przechowywany był ww. towar, zapadła decyzja o jego zatrzymaniu.

W godzinach porannych funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Policji wkroczyli do kilku punktów na terenie miasta, co do których była pewność, że znajdują się tam nielegalne wyroby akcyzowe. Były to miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności przez nielegalnego hurtownika oraz wynajmowane przez niego garaże i piwnice.

W wyniku kilkugodzinnych działań ujawniono 676 000 sztuk papierosów i około 180 kg tytoniu. Po ich wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa mógłby stracić około jednego miliona złotych.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili również 1,5 kg suszu marihuany. Swój udział w tym sukcesie miał pełniący służbę w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Celno-Skarbowym pies Bajan.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 25.10.2017 Data publikacji: 25.10.2017 10:53 Data ostatniej modyfikacji: 25.10.2017 10:55
Autor: Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy Osoba publikująca: Kinga Błaszczyńska Osoba modyfikująca: Kinga Błaszczyńska
Rejestr zmian